Vybavení na kroužky

Co bude Vaše dítě na Kroužek přirozené komunikace s koňmi potřebovat?

Oblečení

Tak především je to oblečení  vhodné pro aktuální počasí (za slunečného počasí pokrývku hlavy, při deštivém počasí gumovky a pláštěnku) a pevnou obuv.

Pro jízdu na koni je nutné oblečení s dlouhými rukávy i nohavicemi. To je v letním období nepříjemné, ale z bezpečnostních důvodů nezbytné.
Do horkého počasí je vhodné pořídit tričko nebo košili s dlouhými rukávy z lehkého prodyšného materiálu a na nohy stačí tenké pružné tepláky. Jezdecké kalhoty jsou pohodlné, praktické a dost vydrží, ale nutné nejsou.
Do chladného počasí je vhodnější obléci si více tenčích vrstev než jednu tlustou bundu, ve které se dítě nebude moct pořádně hýbat. Ideální je funkční oblečení. V žádném případě nejsou vhodné šusťákové kalhoty, protože při jízdě kloužou.

Jezdecké boty jsou nutné jen pro jízdu v sedle, což přichází v úvahu až v pokročilejších lekcích – zpočátku - kdy děti jezdí pouze na madlech, jistě vystačíte s pevnou obuví.

Bezpečnostní vybavení

Pro jízdu na koni je nutné používat tříbodovou jezdeckou přilbu (možno zapůjčit u nás) a vhodné nosit ochrannou vestu nebo páteřní pás (není to sice nutné, ale samozřejmě zvyšují bezpečnost – v omezeném množství je také možno zapůjčit u nás). Obojí je ale dobré mít vlastní.